Pro mia

pro mia

Pro mia - ideologia uznająca bulimię (i inne zaburzenia odżywiania) za styl życia, a nie chorobę. Obecna jest prawie wyłącznie w internecie, a jej wyznawczyniami są głównie nastoletnie dziewczyny opętane manią odchudzania. Dziewczyny określające się mianem pro mia pragną być szczupłe, uprawiają diety i głodówki, jednak od czasu do czasu pozwalają sobie na złamanie restrykcyjnych zasad żywienia i obżerają się. Aby swoją słabością nie zrujnować diety, zaraz po napadzie pozbywają się w całości spożytych pokarmów, najczęściej prowokując wymioty. Obżeranie się bywa spontaniczne, gdy uczucie głodu staje się nie do wytrzymania, ale bywa też planowane - poprzedzone specjalnymi zakupami, znalezieniem filmu czy książki do oglądania czy przeczytania w trakcie "uczty".

Na forach i blogach pro mia dziewczyny prowadzą dyskusje i wymieniają się poradami dotyczącymi ich stylu życia. Zdjęcia szczupłych modelek i celebrytek, porady dotyczące dbania o zęby, włosy, skórę, sposoby na wywołanie wymiotów, metody przeczyszczania się za pomocą leków lub domowych środków.

Dziewczyny deklarujące się jako pro ana (pro anoreksja) z jednej strony uważają pro mia jako coś w rodzaju towarzyszek niedoli, z drugiej strony dość często dają wyraz swojej pogardy. Bo wymiotowanie jest takie nieeleganckie, brudne, uwłaczające, a ataki obżarstwa to dowód słabości, braku silnej woli, braku perfekcji.

Dodaj komentarz Zobacz komentarze